II MIEJSCE NA TURNIEJU 20-LECIA AKP SKRZETUSKO

• autor: marlo2000, 2016-07-23 19:47

DOBRA GRA I ŚWIETNE II MIEJSCE !!!

Po inauguracyjnej porażce z PRAWNIKAMI 5-12, kiedy to przystąpiliśmy do sezonu SUPERLIGI zupełnie nieprzygotowani, niejako z marszu, przyszedł czas na mocno obsadzony turniej z okazji 20-lecia AKP SKRZETUSKO, będący jednocześnie memoriałem ku pamięci Jana Gliszczyńskiego, Roberta Lewandowskiego i Michała Niedźwiedzkiego. W zawodach wzięło udział 7 zespołów, które rozegrały mecz każdy z każdym. Nie byliśmy faworytami, tym bardziej cieszy 2 miejsce, choć były naprawdę duże szanse na triumf, ale po kolei:

Turnieje, takie jak ten mają to do siebie, że można sprawdzić nowych zawodników przed startem ligi. Nie inaczej zrobiło to SIMI, w składzie, którego zagrał Pavel Gorobets. Zawodnik anonimowy w naszym kraju, mający spory dorobek profesjonalny w swoim ojczystym kraju – Ukrainie.

Na turniej oprócz Pawła desygnowaliśmy sprawdzone nazwiska: Paweł Gozimirski, Tomasz Strzępek, Wojciech Kubas, Andrzej Szczerbiński, Kamil Skonieczny, Mariusz Kłosowski, Andrzej Mięsikowski i Łukasz Smoliński.

Pierwszym rywalem SIMI była faworyzowana drużyna MULTICAFE SPORT. Taktyka gry w defensywie od połowy boiska przyniosła skutek. Fantastyczne dwa strzały, najpierw Pavla Gorobetsa, a później Wojtka Kubasa przy jednej straconej (samobójczej) i wygrywamy 2-1. Rodzimi gracze, wsparci nowym nabytkiem z Ukrainy zdawali się być nie do pokonania.

Kolejne spotkanie zagraliśmy z murowanym kandydatem do zwycięstwa w turnieju – DREAM TEAMEM, składającym się w dużej mierze z zawodników dobrze znanego nam BBF. Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Trzeba zaznaczyć, że SIMI miało optyczną przewagę, ale nie potrafiło wykorzystać dogodnych sytuacji. Na prowadzenie, po braku komunikacji w obronie wyszli jednak Rywale. Szybko odpowiedział Tomek Strzępek strzelając bramkę głową. Pod koniec to DREAM TEAM zdobywa gola na wagę zwycięstwa. Przed zakończeniem spotkania marnujemy jeszcze dwie stuprocentowe okazje i przegrywamy.

Trzecia kolejka to łatwe i przyjemne zwycięstwo nad osłabionym AKP 3-0. Bramki strzelali Pevel Gorobets, Wojciech Kubas i Tomek Strzępek.

Czwarty mecz i ponownie po świetnie rozegranym taktycznie spotkaniu, po dwóch trafieniach Pavla Gorobetsa wygrywamy 2-0. Konsekwencja i spokój dawały rezultat.

W piątek kolejce SIMI pauzowało i mogło udać się na zasłużony posiłek.

Pozostawało dwie kolejki do końca i SIMI, myśląc o końcowy triumfie musiał pokonać zawsze mocną ekipę Guzersa – Niebiesko-Czarnych. Tak też się stało i świetnie grająca drużyna SIMI, po dwóch golach Pavla Gorobetsa, pokonuje Przeciwnika 2-0.

W ostatniej serii gier wygraliśmy z drużyną Przyjaciół Niedźwiedzia 2-0 (bramki Mariusz Kłosowski i Pavel Gorobets) i czekaliśmy na potknięcie DREAM TEAMU z NIEBIESKO-CZARNYMI. Przez pierwsze kilka minut wszystko szło po naszej myśli i Niebiesko-Czarni prowadzili 1-0. Niestety wyrachowani gracze DREAM TEAMU szybko odrobili straty z nawiązką i pewnie zwyciężyli.

Nam pozostało cieszyć się z drugiego miejsca w turnieju, którego zapewne nikt nie obstawiał. Stawiano nas w grupie drużyn z miejsc 4-7. Świetna postawa taktyczna i umiejętności całej drużyny pozwoliły odnieść ten niewątpliwy sukces, który jest dobrym prognostykiem na kontynuację ligi w sierpniu.

Poza sukcesem drużynowym nasi gracze świetnie spisali się z konkursie turbo kozaka. Tomek Strzępek był drugi a Pavel Gorobets trzeci. Wspomnieć trzeba, że Pavel zostaje z nami na ligę Siernieczka i  niewątpliwie wzmocni naszą siłę ofensywną.

Dziękujemy Adamowi Serdyńskiemu za zaproszenie na turniej i wzorową organizację. Do zobaczenia za rok.

Niebawem więcej zdjęć z tego wydarzenia...